Gyermekvállalásnál folyamatosan az anya felelősségéről beszélünk, azonnal felhördül a társadalom, amikor dohányzó vagy alkoholt fogyasztó kismamát lát. Természetesen mindez elitélendő és hatalmas butaság, hiszen a gyermek életét nem lenne szabad veszélybe sodorni. Nem szabad azonban az apát sem kifelejteni a látószögünkből, mert a kisbaba megfogantatása körül ő is segédkezett.
Egy Dél-Koreában végzett kísérlet során arra jöttek rá a kutatók, hogy nem csak az anya, hanem az apa alkoholfogyasztása is befolyásolja a magzat egészségét. Mindez még csak állatkísérlet, az eredmények azonban egyértelműek. Az anya rendszeres alkoholfogyasztása a várandóság alatt a gyermeknél úgynevezett magzati alkoholszindrómához vezethet. Mindez nem csak egy pillanatnyi állapotot idéz elő, hanem károsíthatja az idegrendszert és testi, szellemi rendellenességeket eredményezhet.
A kutatás során alkoholt adtak a hím állatoknak párosodás előtt, így ezektől az apáktól származó utódok szervei és az agya is rendellenesen fejlődött, míg azok az utódok, akik „józan” apától származtak egészségesen fejlődtek. Az eddigiekben nem gondolták a szakemberek, hogy az apa életmódja is befolyással lehet a magzat fejlődésére, de ezúttal egyértelmű, hogy igen. A témával kapcsolatban valószínűleg számos kutatásra lehet számítani a jövőben. Az azonban egy új megállapítás, hogy a magzatok sorsa javarészt már a megtermékenyítés pillanatában eldől, mindez nagyobb óvatosságra inti a jövendőbeli szülőket, hiszen mindkét fél felelőssége óriási.